Maraton
Celem konkursu plastycznego (zwanego Maratonem) jest przybliżenie społeczności szkolnej miasta Krakowa zagadnień związanych ze szkodliwością związków rtęci i innych pierwiastków w środowisku, które przedostały się do niego w wyniku działalności człowieka. W tym zmiany zachowań, związanych z eliminacją produktów zawierających rtęć lub inne pierwiastki i związki szkodliwe dla zdrowia i środowiska, poprzez wyzwolenie kreatywności w konkursie plastycznym, którym jest Maraton.
Pula nagród to min. 30 tyś. zł!
Każdy nauczyciel reprezentujący szkołę biorącą udział w konkursie otrzyma certyfikat uczestnictwa.
Wymogi formalne:
- Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na papierze w formacie A4 dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage).
- Tematem pracy konkursowej jest przedstawienie oczami dzieci i młodzieży pomysłu na zmianę zachowania społeczeństwa, w celu ochrony środowiska, poprzez działania takie jak segregacja śmieci, eliminacja produktów plastikowych, produktów zawierających rtęć lub inne pierwiastki i związki szkodliwe dla zdrowia i środowiska z codziennego użytku oraz inne aktywności.
- Każda z prac plastycznych powinna zostać oznaczona z tyłu pracy lub od spodu pracy trwałą metryczką zawierającą imię i nazwisko autora pracy, nazwę placówki i numer klasy, którą reprezentuje.
- Prace należy przesłać zbiorczo pocztą (decyduje data wpływu) wraz z załącznikami – kartą zgłoszeniową, zgodą na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatorów (załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu) oraz zgodą na udział w Maratonie, na adres Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków, z dopiskiem: Konkurs plastyczny „Życie bez rtęci”.
- Termin przesyłania prac – od 1 do 20 grudnia 2024 r.
Przed wysłaniem prac należy uzupełnić poniższy formularza zapisu.
Materiały do pobrania
Materiały edukacyjne
Filmy są w języku angielskim, ale jest możliwość włączenia napisów w języku polskim.
W pierwszej kolejności należy włączyć napisy, a następnie w ustawieniach wybrać napisy i przetłymacz automatycznie na język polski.